کسب و کار اینترنتی چیست؟ تعریف کسب و کارهای آنلاین به زبان ساده

کسب و کار اینترنتی چیست؟ کسب و کار اینترنتی یعنی هر گونه فعالیت یک کسب و کار بر روی فضای اینترنت. در اواسط دهه ۱۹۹۰ که اینترنت به وجود آمد کسب و کار‌های سنتی فرصت مناسبی دیدند تا با فعالیت بر روی آن کسب و کار خود را گسترش دهدند.

لازم است بگویم که کسب و کار‌های کاملا جدیدی هم بر روی اینترنت شکل گرفت که ایده آنها ربطی به کسب و کار سنتی نداشته و کاملا متفاوت بودند از جمله خود گوگل.

تعاریف کسب و کار اینترنتی

تعریف‌های خیلی زیادی از کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد اما چکیده آنها می‌شود هرگونه کسب درآمدی در اینترنت که به وسیله فروش یا ارائه خدمات انجام می‌شود. یعنی شما با فروش محصولات و کالاهای فیزیکی و یا دیجیتالی، همینطور با ارائه خدماتی همچون مشاوره، انجام کارهای تخصصی یا هرگونه خدمتی در اینترنت شما دارای یک کسب و کار اینترنتی هستید.

با فراگیر شدن اینترنت در ایران نیز باید این فرصت مهم را از دست نداد و به سراغ راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی رفت.

چرا کسب و کار اینترنتی مهم است و نباید از آن غافل شد؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد اما مهمترین دلیل این است که شما محدود به زمان و مکان نمی‌شوید. یعنی کسب و کار شما در طول ۲۴ ساعت می‌تواند فعال باشد و مشتریان شما از هر کجای ایران و یا جهان نیز می‌توانند باشند.

چرا کسب و کار اینترنتی مهم است و نباید از آن غاقل شد؟

دیگر دلایل مهم راه اندازی کسب و کار اینترنتی:

  • راه اندازی آسان
  • هزینه کمتر
  • مدیریت راحت
  • سرعت بیشتر در کسب درآمد
  • راه‌اندازی ایده‌های مختلف و جدید

حالا سوالی که شاید ذهنتان را درگیر کرده باشد این است که آیا با راه‌اندازی یک پیچ در اینستاگرام و یا با ساخت سایت، ما دارای کسب و کار اینترنتی شده‌ایم؟ جواب این سوال خیر است. در فرایند کسب و کار اینترنتی شما باید یک سیستم داشته باشید که دارای ابعاد و اجزای مختلی است و بدون آنها کسب و کار اینترنتی شما دچار مشکل است و به خوبی کار نمی‌کند.

یکی از این اجزا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و یا راه اندازی سایت است اما این فقط یک بخش کوچک آن است.

برای شناخت هر چه بهتر کسب و کار اینترنتی با من همراه باشید.

در ادامه ممکن است با سوال‌های زیر روبرو شوید که پیشنهاد می‌کنم به مطالعه آنها بپردازید:

مزایا و معایب کسب و کار‌اینترنتی

قدم صفر راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

سلام، خوش اومدی به وبلاگ من. امیدوارم مطالب وبلاگ واست مفید باشه. اگر دوست داشتی راجب من بیشتر بدونی قسمت درباره من رو مشاهده کن. همینطور از طریق ایمیل: hamedsamadianzadeh@gmail.com می‌تونی هر نظر، پیشنهاد و یا کاری با من داشتی بهم اطلاع بدی.

آخرین نظرات دوستان